Návštěva prvňáčků v knihovně

28.03.2018 10:44

Už tradičně, jako každý rok, tak i letos, se naše knihovna spolu se základní školou zapojila do projektu SKIP - Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka.

Naši prvňáčci několikrát během tohoto školní roku společně navštíví hluckou knihovnu a na konci školního roku budou slavnostně pasováni na čtenáře.

Poprvé v knihovně, takový byl název lekce, kterou prvňáčci absolvovali ve středu 13. března 2017 (viz. foto níže).

Úvodem jsme si vysvětlili základní informace: kdo píše knihy, kde se to všechno děje, jak se do knih dostanou obrázky, co znamenají barevné štítky na hřbetech knih, co je to naučná literatura, jak řadíme knihy v knihovně ..., taky jsme si mezi povídáním přečetli pohádku.

Kdo je to mol a knihomol se děti dověděly z pohádky Zuzany Pospíšilové. Snad bylo pro děti zajímavé i představení "Knihy, co tě naučí milovat knihy".

Už teď se těším na další návštěvu!