DESKOVÉ HRY k zapůjčení

14.01.2020 10:19

Pravidla pro půjčování deskových her

• deskovou hru si může vypůjčit pouze registrovaný čtenář hlucké knihovny starší 18-ti let s platnou registrací a vyrovnanými závazky vůči MěK Hluk
  • čtenář si může absenčně vypůjčit  pouze 1 deskovou hru
  • před půjčením je desková hra zkontrolována a čtenář obdrží potvrzení o výpůjčce společně se seznamem všech komponentů
  • čtenář musí dbát na to, aby na hře nevznikla škoda a aby nedošlo k její ztrátě či odcizení
  • výpůjční doba je 1 měsíc bez možnosti prodloužení
  • při vracení je zkontrolován obsah hry
  • v případě poškození nebo ztráty jednotlivých komponentů hry nebo celé  hry je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu
  • čtenář nemá právo půjčovat deskové hry třetím osobám

Roztočte to a vyhrajte ve hře Bystroočko!

Ve hře Bystroočko jde o tři věci. Nejdřív musíte otočit kartu s obrázkem, poté budete co nejrychleji točit kolem, dokud nenajdete v okénku odpovídající obrázek a takto se budete snažit zvítězit skrze sběr uhádnutých karet.

Hra Bystroočko obsahuje i několik herních variant, z nichž mnoho je postaveno na tom, že se každé kolo určí vedoucí hráč a ten bude ostatním dávat nápovědy. Ostatní hráči se pak snaží co nejrychleji najít obrázek, který onomu zadání sedí.

Desítka

Vědomostní hra úplně nového typu, ve které hráči nemusejí čekat na svůj tah tak dlouho jako v jiných hrách.

Ke každému okruhu ve hře přísluší 10 otázek a 10 možných odpovědí. Všichni hráči dostanou šanci odpovídat v každém okruhu otázek. Pokud odpovíte správně, získáte jeden z žetonů odpovědí jako bod. Když jste znovu na tahu, můžete hledat další správnou odpověď. V tu chvíli ovšem podstupujete riziko, že body získané dříve v tomto okruhu ztratíte.

Bleskurychlá postřehová hra pro 2 - 8 hráčů. Myš! Kniha! Křeslo! Láhev! Duch!

Ve hře je 5 různých dřevěných předmětů - bílý duch, zelená láhev, modrá kniha, červené křeslo a šedá myš.

Hra obsahuje 2 varianty - jednodušší a náročnější.

Příklad: Na kartě je modrý duch a červená myš. Ve hře žádný modrý duch, ani červená myš nejsou. Cílem je tedy vzít (zelenou) láhev, protože na kartě není zobrazena ani láhev, ani zelená barva.