Co nového v knihovně?

20.01.2020 10:49

S novým rokem jsme připravili pro čtenáře 2 novinky.

Kromě toho, že je možné si vypůjčit absenčně (domů) deskové hry (Duch, Bystroočko, Desítka),

byla pořízena do fondu knihovny Albi tužka a 5 knih (O perníkové chaloupce, Zvěrolékař, Moje první čísla, Česká republika a Člověk a příroda) z edice Kouzelného čtení.

Kouzelné čtení umí díky Albi tužce vyprávět příběhy, obsahuje zábavné vzdělávací nebo postřehové kvízy. Díky Albi tužce si děti mohou poslechnout pohádku nebo se hravou formou učí poznávat barvy, tvary, písmena, číslice. Knihy nejsou určeny jen pro děti, které ještě neumí číst, ale i ti starší si mohou rozšířit znalosti z historie, zeměpisu, přírodovědy ...

Kouzelné čtení je unikátní výukový systém, který přináší spoustu informací a zábavy. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Tato interaktivní elektronická tužka vám umožní zažít vždy něco nového. S elektronickou Albi tužkou můžete plně využívat všechny výrobky označené logem Kouzelné čtení.

Více se o Kouzelném čtení dozvíte na stránkách  www.kouzelnecteni.cz

• Podmínky pro půjčování knížek Kouzelného čtení:

- registrovaným čtenářům s platnou registrací

- zdarma

• Podmínky pro půjčování Albi tužky:

- registrovaným čtenářům (starším 18 let, nebo dětem v doprovodu dospělé osoby) s platnou registrací a                    s vyrovnanými závazky vůči knihovně

- absenčně (domů) na 1 měsíc bez možnosti prodloužení

- vratná kauce v hodnotě 1.000,-- Kč, kterou musí čtenář složit při výpůjčce

- při vrácení nepoškozené Albi tužky bude čtenáři kauce v plné výši vrácena

O dostupnosti deskových her, Albi tužky a knih se můžete informovat v on-line katalogu hlucké knihovny.